Kulaté kuchyňské dřezy

Kulaté neboli taky někdy nazývané jako kruhové kuchyňské dřezy patří stále k oblíbeným typům kuchyňských dřezů. I když by se mohlo zdát, že těmto dřezům již odzvonilo. Nneí tomu tak. Ba právě naopak stále více kuchyňských architektů je zahrnuje do návrhu kuchyní a to hlavně menších, kde je potřeba využít kazdého volného místa a zároveň nevyhovují klasické rohové dřezy.

Kulaté kuchyňské dřezy jsou vyráběny ze všech nejčastějších materiálů a tak se můžeme setkat s granitovými kulatými kuchyňskými dřezy, keramickými kulatými kuchyňskými dřezy i nerezovými kulatými kuchyňskými dřezy. Stále více oblibenými se stávají kulaté granitové dřezy a to pro své nesporné výhody jako jsou například odolnost vůči vysokým teplotám a mechanickému poškození, modernost a unikátní design, pestrá barevnost nebo snadná údržba a čištění. Významnými výrobci těchto dřezů jsou například firmy Teka, Pyramis, Franke, Alveus, Foster nebo Rieber. U těchto výrobců si můžete být jistí že za své peníze dostanete požadovanou kvalitu. Přesto stále suveréně nejprodávanější kuchyňské dřezy jsou ty nerezové. Toto je způsobeno hlavně konzervativností zákazníků a nedůvěrou v nové řešení.

Kulaté dřezy se do kuchyně umísťují buďto jako samostatně stojící nebo vestavné. Záleží to na dispozici kuchyně a samozřejmě taky na rozvodech vody a odpadů. Můžeme se setkat s kulatými jednodřezy nebo dvoudřezy. Již jen vyjímečně jsou pak kulaté dřezy vyráběny jako kombinace s vaničkou nebo odkapovou plochou.

Fotogalerie kulatých dřezů:

Kulatý kuchyňský dřez Kulatý kuchyňský dřez Kulatý kuchyňský dřez Kulatý kuchyňský dřez Kulatý kuchyňský dřez Kulatý kuchyňský dřez Kulatý kuchyňský dřez Kulatý kuchyňský dřez Kryt na kulatý kuchyňský dřez